Mikropigmentacja skóry głowy w łysieniu plackowatym – Help For Hair

KONTAKT

INFORMACJE

Zarówno u kobiet jak i u mężczyzn borykających się z problemem łysienia plackowatego, możliwe jest przeprowadzenie zabiegu mikropigmentacji skóry głowy. Zabieg ten może przynieść spektakularne efekty i nadać nowy wymiar codzienności osobom z problemem łysienia.

W przypadku łysienia plackowatego i pojedyczych ognisk (alopecia areata) zabieg mikropigmentacji będzie polegał na kamuflażu łysego obszaru, dzięki czemu skóra głowy nie będzie widoczna i tym samym łatwiej będzie zatuszować ubytek odpowiednio ułożonymi (dłuższymi) włosami.

Tutaj zwykle wystarczą dwie lub nawet jedna sesja mikropigmentacji. Odcień pigmentu dobierany jest do koloru włosów.

Inaczej wygląda z kolei procedura zabiegu w przypadku pełnej pigmentacji, tj. w łysieniu głowy całkowitym (totalis, universalis).

Do wypigmentowania mamy obszar całej głowy, co wiąże się ze sporym nakładem pracy artysty mikropigmentacji. W takich razach najczęściej dzielimy zabieg na dwa dni, ponieważ 4h mikropigmentacji jest czasem maksymalnym jaki skóra głowy toleruje, zaś SMP przy łysieniu plackowatym całkowitym, zabieg mogłoby trwać nawet do 8h (przy jednej sesji).

Ilość sesji w tym przypadku będzie już uwarunkowana specyfiką skóry przy łysieniu plackowatym. Możliwe, że pożądany efekt osiągniemy po 3 sesjach, ale może się okazać, że konieczna będzie sesja 4 czy 5. Skóra dotknięta łysieniem plackowatym ma strukturę „cebulki” i w tym przypadku należy bardzo uważać przy wykonywanej usłudze i trafić w idealną głębokość, aby pigment albo się za szybko nie złuszczył (za płytko) albo nie odbarwił (za głęboko). Trwałość takiej pigmentacji (bez sesji powtórnych) to zwykle około 2 lub 3 lata, potem konieczne są pojedyncze sesje poprawkowe.

Efekt mikropigmentacji może przekroczyć Państwa oczekiwania. Panowie będą mogli poczuć się w pełni komfortowo z zarysem nowej fryzury „krótko przystrzyżonego włosa”, zaś Panie, jeśli tylko się odważą, będą mogły ściągnąć peruki i cieszyć się swobodą.

Łysienie plackowate to delikatny i z pewnością psychicznie dołujący problem dla większości pacjentów, jednak w dzisiejszej dobie pojawiły się ciekawe rozwiązania kosmetyczne z których uważam, że warto skorzystać aby poczuć się po prostu lepiej.

Pamiętajcie proszę o dokładnym przeszukaniu w sieci odpowiedniego salonu do wykonania usługi mikropigmentacji skóry głowy. My polecamy się jeśli mieszkasz niedaleko Wrocławia lub Zamościa. Zapraszam do poczytania o samym zabiegu mikropigmentacji skóry głowy oraz do obejrzenia portfolio prac na www.hairclinique.pl

Artykuł przygotowany przez: Panią Martę Kurzawską Trycholog i pasjonatkę mikropigmentacji.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *