KONTAKT

INFORMACJE

Chociaż na początku może się wydawać, że świadoma pielęgnacja to ogrom wiedzy i trudu, nic bardziej mylnego! W naturalnej pielęgnacji chodzi o świadomość działania pewnych substancji i związków oraz unikania tych, które jawnie szkodzą naszym włosom i skórze głowy. Dlatego naturalną pielęgnację warto zacząć od zrozumienia, czym jest równowaga PEH oraz dlaczego silne detergenty i silikony nie są twoimi sprzymierzeńcami. Warto również poczytać, które substancje mogą nas uczulać, a nawet wzmagać problemy z włosami i skórą.

Równowaga PEH.
W równowadze PEH chodzi o to, aby dostarczyć włosom wszystkiego, czego potrzebują. Dlatego należy dobrać kosmetyki tak, aby włosy otrzymały proteiny, emolienty i humektanty. Te pierwsze zadbają o strukturę włosa, natomiast emolienty zatrzymają we włosach nawilżenie, które dadzą im humektanty, to tak w dużym uproszczeniu.

Zmiana sposobu mycia włosów.
Warto też rozważyć zmianę sposobu mycia włosów. Jeżeli chcemy myć włosy szamponem, to może warto zastosować metodę kubeczkową. Rozcieńczamy szampon w kubeczku lub innym pojemniku z wodą i pianą myjemy skórę głowy. Możemy też, zamiast szamponu zastosować balsam lub odżywkę myjącą. Nie szorujemy skóry głowy, nie drapiemy, pielęgnujemy włosy.

Plan pielęgnacji i czego unikać.
Najlepiej ustalić sobie plan pielęgnacji. Oznacza to, że na każde mycie i dzień planujemy sobie konkretną rutynę. Ustal dni, kiedy robisz normalne mycie z użyciem konkretnych produktów, dzień, kiedy olejujesz i kiedy używasz wcierki. Ponadto unikaj ciężkich silikonów nakładanych blisko skóry głowy, czy na długość, oraz silnych detergentów na skórę głowy.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *