Co kryję się pod terminem „mikropigmentacja skóry głowy”? – Help For Hair

KONTAKT

INFORMACJE

Mikropigmentacja skóry głowy jest innowacyjnym zabiegiem z pogranicza pigmentacji medycznej i estetycznej. Kolebką SMP (scalp micropigmentation) jest Anglia oraz Stany Zjednoczone.

Medycznej, ponieważ przywraca naturalny wygląd osoby dotkniętej jednostką chorobową taką jak: łysienie plackowate, łysienie androgenowe, blizny pooperacyjne (w tym po przeszczepach włosów). Niezastąpiona również wtedy, kiedy po leczeniu onkologicznym włosy nie odrosły. Estetyczna, z racji widocznej poprawy wyglądu.

Czym jest „efekt ogolonej skóry głowy”?
Efekt ogolonej skóry głowy to po prostu imitacja zgolonych na zero włosów. Dzięki temu możemy odbudować linię frontalną włosów u Panów, która najczęściej jest przesunięta do tyłu lub odbudujemy efekt ogolonej skóry głowy na całej jej powierzchni.

Nie ma dla nas znaczenia jaki jest stopień utraty włosów, jedynie czas zabiegu jest wtedy krótszy bądź dłuższy.

UWAGA: Aby uzyskać zamierzony efekt, należy ogolić swoje włosy. Tylko podejmując taką decyzję możemy przystąpić do zabiegu i cieszyć się fenomenalnym, nowym wyglądem „po”.
Oczywiście przed zabiegiem możemy włosy zgolić za Ciebie.

Kolor pigmentu dobieramy tak, aby tworzył ładną, spójną całość i idealnie komponował się z naturalnym kolorem Twoich włosów i typem karnacji.

Jak długo trwa zabieg i czy jest bolesny?
Zabieg trwa od 3 do maksymalnie 5h – podczas jednej sesji.
Potrzeba jednak dwóch/trzech sesji w odstępie około miesiąca, aby pigment mógł się ustabilizować.

Bolesność procedury to z kolei sprawa bardzo indywidualna. Najczęściej jest on określany przez Panów bardziej jako „niekomfortowy” niż bolesny. Jednak jeśli pigmentacji miałaby podlegać cała skóra głowy to pojedynczą sesję dzielimy na dwa dni, czyli kilka godzin jednego dnia i kilka godzin drugiego dnia. Najczęściej jednak pigmentowany jest obszar ¾ i można taki zabieg wykonać w ciągu jednego dnia.

Jaka jest trwałość zabiegu?
Do zabiegu używa się specjalnego pigmentu, który po około lekko 2/3 latach zaczyna blednąć.
Nie jest więc to efekt na stałe (jak w przypadku tuszu tatuatorskiego), dzięki czemu możemy dokonywać wszelkiego rodzaju korekt po upływie tych 2 lat, czyli m.in. linia frontalna, korekta zakoli itp. Jest to ważna zaleta, ponieważ łysienie androgenowe ma charakter postępujący i najpewniej konieczne będzie dopigmentowanie innych obszarów, gdzie włosów ubyło od czasu ostatniej procedury.

Postępowanie po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu może utrzymywać się lekkie zaczerwienienie skóry głowy, które mija całkowicie w ciągu kilku godzin. Dyskomfort na skórze głowy również ustępuje od razu po zakończeniu zabiegu pigmentacji.

Jedynymi zaleceniami jest przerwa kilkudniowa od siłowni, basenu, ciężkich prac, a także osłanianie skóry głowy (szczególnie okres letni).

Artykuł przygotowany przez: Panią Martę Kurzawską Trycholog i pasjonatkę mikropigmentacji.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *